منوی دسته بندی
آیا آلت تناسلی من نرمال است؟ اندازه، شکل، استحکام و انحنا

آیا آلت تناسلی من نرمال است؟ اندازه، شکل، استحکام و انحنا

آلت تناسلی طبیعی

آیا آلت تناسلی من طبیعی است؟

آلت تناسلی شما به احتمال زیاد در محدوده نرمال اندازه، دور و شکل قرار می گیرد. متوسط طول آلت تناسلی در حالت نعوظ کمی بیش از ۱۲ سانتیمتر است. یک مطالعه نشان داد که ۸۵٪ از زنان از آلت تناسلی شریک زندگی خود راضی بودند، بنابراین احتمالاً هیچ نگرانی در مورد آن ندارید.

کلمه “عادی بودن” بسیاری از مردان را آزار می دهد. به خصوص وقتی صحبت از آلت تناسلی آنها می شود. ترس از اینکه آنها عادی نیستند، بسیاری از مردان را از صحبت با شریک زندگی خود یا پزشک خود در مورد مسائل بهداشتی کاملاً قابل درمان یا حتی قابل پیشگیری مانند اختلال نعوظ و انزال زودرس باز می دارد.

ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که احتمالاً آلت تناسلی شما کاملاً طبیعی است.

اما از آنجایی که هنوز در حال خواندن هستید، می‌توانیم ببینیم که شما دنبال اعداد هستید. بنابراین در اینجا خلاصه ای کامل از آنچه که به عنوان طول، دور، انحنای آلت تناسلی، و حتی سفتی طبیعی و تعداد دفعات نعوظ واجد شرایط «طبیعی» بودن، آورده شده است.

آیا من آلت تناسلی طبیعی دارم؟

پاسخ کوتاه: بله. اکثریت قریب به اتفاق مردان از نظر طول، دور، انحنا و سفتی آلت تناسلی در محدوده طبیعی قرار دارند. اما حتی اگر در این محدئده قرار ندارید، اندازه آلت تناسلی شما نباید مانع از داشتن یک زندگی جنسی فعال و مفید شود.

اندازه آلت تناسلی

آلت تناسلی معمولی چگونه به نظر می رسد؟

از نظر آماری، شما آلت تناسلی طبیعی دارید. باور کنید! آلت تناسلی شما به احتمال زیاد در محدوده طبیعی قرار دارد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ روی بیش از ۱۵۵۲۱ مرد نشان داد که طول متوسط ​​آلت تناسلی در حالت نعوظ حدود ۱۲ سانتی متر است. همچنین متوسط ​​دور آلت تناسلی حدود ۸ سانتیمتر است.

در نظر داشته باشید همانند همه جای زندگی افرادی هستند که در دو طرف محدوده متوسط ایستاده‌اند. اما بدانید که مهم نیست در کجای طیف قرار دارید، همه افراد متفاوت هستند و این چیز بدی نیست.

اگرچه بسیاری از افسانه‌ها و کلیشه‌ها اندازه آلت تناسلی را به نژاد، اندازه دست و حتی اندازه کفش مرتبط می‌کنند، اما مطالعات معتبر کافی برای حمایت از هر یک از این ادعاها وجود ندارد.

آیا اندازه آلت تناسلی واقعا مهم است؟

با وجود این که این اعداد باعث ایجاد احساس در شما می شوند، مهم است که توجه داشته باشید که عوامل بسیار دیگری به جز اندازه آلت تناسلی، به “خوب بودن در رابطه جنسی” کمک می کنند.

یک مطالعه در سال ۲۰۰۶ که توسط انجمن روانشناسی آمریکا منتشر شد، یک سوال ساده را مطرح کرد: آیا اندازه اهمیت دارد؟ آنها دریافتند که در حالی که تنها ۵۵ درصد از مردان از اندازه آلت تناسلی خود احساس رضایت داشتند، ۸۵ درصد از زنان از آلت تناسلی همسر خود راضی بودند و این نشان میدهد که اعتماد به نفس می تواند تا حد زیادی کمک کند. مطالعه دیگری نشان داد که مردانی که از اندازه و شکل آلت تناسلی خود راضی هستند، ۱۰ درصد بیشتر از نظر جنسی فعال هستند.

آیا من آلت تناسلی طبیعی دارم؟

شکل آلت تناسلی سالم چگونه است؟

شکل آلت تناسلی سالم به چه صورت است؟ خوب، آلت تناسلی می تواند شکل های مختلفی داشته باشد. برخی از پایه تا نوک عریض‌تر هستند و برخی دیگر ممکن است در نقاط مختلف پهن‌تر یا باریک‌تر باشند. هیچ شکل خاصی وجود ندارد که آلت تناسلی باید به آن شبیه باشد. تا زمانی که آلت شما خوب کار می کند، پس شما بهترین هستید.

آلت تناسلی من باید چه رنگی باشد؟

آلت تناسلی سالم می‌تواند رنگ‌های بسیار متفاوتی داشته باشد و بسته به جریان خون در هر زمان، می‌تواند تغییر رنگ دهد. اما اگر تغییر قابل توجه ناگهانی در رنگ مشاهده کردید، بهتر است برای مشاوره، تشخیص یا درمان با پزشک عمومی صحبت کنید. این می تواند یکی از عفونت های مقاربتی باشد یا اینکه هیچ چیز. در هر صورت بهتر است مظمئن شوید تا درنهایت متاسف نباشید.

بیماری پیرونی

آلت تناسلی من خم شده است، چه کار کنم؟

اگر آلت تناسلی شما کمی به راست یا چپ متمایل است، به این معنی نیست که آلت تناسلی شما شکسته است. بنابراین نیازی نیست که از گوگل بپرسید “آلت تناسلی معمولی چگونه است؟”

با این حال، اگر به طور تصادفی دچار خمیدگی شده اید و نعوظ دردناک است، ممکن است ارزش بررسی آن را داشته باشد. به عنوان مثال، بیماری پیرونی وضعیتی است که در آن بافت اسکار در یک طرف آلت تناسلی تشکیل می شود و باعث خم شدن آن می شود. اگر فکر می کنید که شما دچار این بیماری گشته اید، از صحبت کردن با پزشک عمومی خود نترسید. می توان آن را با تزریق استروئید یا یک عمل ساده برطرف کرد.

بزرگ کردن آلت تناسلی

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

Urology Karami

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *