منوی دسته بندی
اختلال نعوظ و سلامت قلب

اختلال نعوظ و سلامت قلب

رابطه بین اختلال نعوظ و سلامت قلب

محققان می گویند اکنون شواهد قوی وجود دارند که نشان می دهد اختلال نعوظ با حملات قلبی، سکته مغزی و سایر خطرات قلبی عروقی مرتبط است.

اگر در مورد اختلال نعوظ به پزشک مراجعه می کنید، باید در مورد سلامت قلب خود نیز از او بپرسید.

این مقاله در ارتباط با مطالعه جدیدی است که رابطه بین اختلال نعوظ و خطر قلبی عروقی را بررسی کرده است و نشان می دهد که این پیوند حتی قوی تر از آنچه قبلا شناخته شده می باشد.

شرکت کنندگان حاضر در این مطالعه – ۱۹۰۰ مرد بین ۶۰ تا ۷۸ سال – در طول دوره چهار ساله این مطالعه، در صورت گزارش ابتلا به اختلال نعوظ، دو برابر بیشتر احتمال داشت که دچار حمله قلبی یا سایر رویدادهای قلبی شوند.

همچنین در این تحقیق تاثیر عوامل دیگر از جمله اثرات سیگار کشیدن، فشار خون بالا و سایر عوامل خطر سنتی در بروز خطرات قلبی عروقی در نظر گرفته شده است.

این یافته ها باعث شد که محققان اختلال نعوظ (ED) را یک “پیش بینی کننده قوی خطر قلبی عروقی” اعلام کنند.

آنها همچنین پیشنهاد کردند که پزشکان باید چنین خطراتی را در بیماران مبتلا به اختلال نعوظ بررسی کنند، حتی اگر هیچ عامل خطر دیگری وجود نداشته باشد.

بیماری قلبی عروقی

تقویت ارتباط بین اختلال نعوظ و بیماری های قلبی عروقی

در مطالعات گذشته یکی از دلایل اصلی اختلال نعوظ، مشکلات قلبی عروقی است که می تواند منجر به کاهش جریان خون به آلت تناسلی و در نتیجه کاهش توانایی نعوظ و حفظ آن شود. ابتلا به اختلال نعوظ با سخت شدن شریان هایی که خون را از طریق قلب حمل می کنند، مرتبط بوده است. این امر باعث می‌شود خون به راحتی در شریان‌ها جریان نداشته باشد و به طور بالقوه منجر به لخته شدن خون، حمله قلبی یا سکته شود.

در مطالعه جدید به بررسی وقایع قلبی پرداخت، نه فقط بیماری هایی که گاهی می تواند منجر به آنها شود.

دکتر ریچارد بکر، رئیس بخش قلب و عروق در کالج پزشکی دانشگاه سینسیناتی در اوهایو، گفت که این “پیوستگی” آنچه را که ما در مورد پیوندهای اختلال نعوظ و سلامت قلب می دانستیم، بیشتر می کند.

دکتر بکر گفت: آنچه که برای او برجسته بود، «قوی بودن ارتباط بین اختلال نعوظ و تصلب شرایین(سخت شدن شریان‌ها) است که قبلاً تمرکز بر آن بوده است. اما در اینجا، ما شاهد افزایش دو برابری در احتمال حوادث قلبی عروقی هستیم. و آنها رویدادهای بسیار خطرناک و پر اهمیتی هستند – حمله قلبی، سکته مغزی، مرگ.

بکر گفت ۱۰ درصد از مردان بالای ۲۰ سال مبتلا به اختلال نعوظ هستند، بنابراین پزشکان واقعا می توانند از این نوع اطلاعات در مورد ارتباط آن با قلب بهره ببرند.

اختلال نعوظ و سلامت قلب

شناخت عامل خطر

آگاهی از این ارتباط در سال های اخیر افزایش یافته است. سال گذشته، اختلال نعوظ به عنوان یک عامل خطر برای بیماری قلبی در بریتانیا شناخته شد. اما هنوز این شهرت را در ایالات متحده به دست نیاورده است.

دکتر لارنس جنکینز، متخصص اورولوژی و متخصص سلامت مردان در مرکز پزشکی وکسنر دانشگاه ایالتی اوهایو، گفت: «ممکن است ایالات متحده از نظر به‌روزرسانی دستورالعمل‌های خود کمی عقب‌تر باشد».

جنکینز گفت که کارشناسان از قبل می‌دانند که شروع اختلال نعوظ می‌تواند دو تا پنج سال قبل از بروز حوادث قلبی باشد.

او گفت که یافته‌های جدید به شواهدی اضافه می‌کند که باید به عنوان یک عامل خطر در نظر گرفته شود و انگیزه بیشتری به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های اولیه می‌دهد تا مطمئن شوند که بیماران مبتلا به اختلال نعوظ برای خطرات قلبی غربالگری شوند.

او امیدوار است مطالعاتی مانند این به افزایش آگاهی در میان پزشکان مراقبت های اولیه کمک کند. آنها اولین پزشکانی هستند که بیماران مبتلا به اختلال نعوظ معمولاً می بینند، و بنابراین، اولین خط دفاعی در برابر مبارزه با حوادث احتمالی قلبی در آینده هستند و در قدم بعدی آگاهی بیشتر مراجعین و افراد مبتلا به اختلال نعوظ است که باید آگاه گردند که در صورت بروز اختلال نعوظ برای بررسی بیماری های قلبی عروقی نیز تحت نظر باشند.

 

برگرفته از: The Link Between Erectile Dysfunction and Heart Health

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

Urology Karami

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *