منوی دسته بندی
درمان اختلال نعوظ چیست؟

درمان اختلال نعوظ چیست؟

اختلال نعوظ چگونه درمان می شود ؟

راه های درمان اختلال نعوظ در مردان

دلایل بالقوه زیادی وجود دارد که یک مرد دچار اختلال نعوظ شود و تقریبا غیرممکن است که روشی را بهترین راه برای درمان اختلال نعوظ دانست. درمان برای یک شخص ممکن است مشابه درمان برای شخص دیگر نباشد، بخاطر اینکه عوامل اختلال نعوظ متفاوت هستند. جهت درمان اختلال نعوظ گزینه های گوناگونی وجود دارد که ممکن است از مشاوره روانشناختی تا تغییرات شیوه زندگی، داروها و روش های دیگر در نظر گرفته شود.

مهم این است که به یاد داشته باشید که زمانی که اختلال نعوظ یک عارضه از یک بیماری مزمن مانند فشار خون بالا یا دیابت است، موثر ترین روش درمان، تمرکز بر روی درمان بیماری مزمن است.

در ادامه این مقاله به روش های درمان اختلال نعوظ به تفصیل خواهیم پرداخت.

تغییرات در شیوه زندگی

انواع عادات شخصی و انتخاب شیوه زندگی با اختلال نعوظ مرتبط شده است. در بعضی موارد، این یک چیز خوب است، زیرا عادت ها می توانند شکسته شوند و انتخاب ها دوباره بررسی شوند. علاوه بر این، بسیاری از عوامل سبک زندگی که به مشکلات جنسی کمک می کنند، وجود دارند که بر سلامت و رفاه عمومی ذهنی و فیزیکی تاثیر می گذارد. بنابراين، مقابله با اين عوامل مي تواند منجر به بهبود اختلالات نعوظ شود.

در اینجا برخی از تغییرات شیوه زندگی وجود دارد که می تواند تاثیر قابل توجهی بر اختلال نعوظ داشته باشد:

سیگار نکشید

سیگار نکشید

سیگار کشیدن سبب اختلال در گردش خون می شود به طوری که می تواند جریان خون به آلت تناسلی را دچار مشکل کند و بر توانایی دستیابی یا حفظ نعوظ تاثیر بگذارد. اگر سعی کردید که در گذشته سیگار را ترک کنید و هنوز قادر به این مهم نبوده اید، بدانید مقدار زیادی از داروها و کمک های مشاوره ای وجود دارد که شما را در این روند کمک خواهند کرد.

مصرف الکل را کنار بگذارید

برای بدست آوردن سلامتی تلاش کنید تا نوشیدن الکل را کنار بگذارید و در نظر داشته باشید که روش های مختلفی برای این کار وجود دارد.

بیشتر ورزش کنید

فعالیت بدنی منظم گردش خون را افزایش می دهد و خطر بیماری قلبی، دیابت و چاقی را کاهش می دهد که این می تواند بر عملکرد جنسی تاثیر بگذارد. تحقیقات نشان می دهد که مردان میانسالی که بیشتر ورزش می کنند، حدود ۷۰ درصد کمتر امکان ابتلا به اختلال نعوظ را نسبت به دیگران دارند.

کاهش وزن اضافی

با افزایش وزن و تبدیل تستوسترون به استروژن، چربی بیش از حد بدن می تواند نقش مهمی در اختلال نعوظ داشته باشد. بر اساس یک مطالعه، یک سوم از مردان چاق با اختلال نعوظ ، پس از شرکت در یک برنامه کاهش وزن دو ساله، عملکرد جنسی خود را به دست آورده اند.

مراقب دندان هایتان باشید

بیماری لثه می تواند موجب التهاب لثه شود که می تواند منجر به اختلال نعوظ گردد. تحقیقات نشان داده است که درمان بیماری لثه میتواند اختلال نعوظ را درمان کند. در یک مطالعه در سال ۲۰۱۷، مردان مبتلا به بیماری لثه که درمان آن را دریافت کردند، پس از سه ماه، عملکرد نعوظ را به طور قابل توجهی بهبود بخشیدند.

برای دوچرخه سواران: صندلی های بدون بینی

اگر شما زیاد دوچرخه سواری می کنید، صندلی دوچرخه خود را به یک صندلی بدون بینی تغییر دهید که عقب این نوع صندلی ها عریض تر هستند که باعث می شوند وزن بر روی استخوان های نشیمن منتقل گردد.

همچنین در طول دوچرخه سواری اگر احساس درد یا بی حسی در کشاله ران میکنید، روی پدال ها بایستید، کشش دهید و خودتان را تنظیم کنید تا زمانی که احساس طبیعی و معمول داشته باشید.

نسخه ها و داروها

نسخه ها و داروها

داروهای خوراکی برای اختلال نعوظ که باعث افزایش اثرات نیتریک اکسید و در نتیجه جریان خون ورودی به آلت تناسلی می گردد، می توانند به اختلال نعوظ کمک کنند. با استفاده از این داروها و اثرات آن ، تحریک جنسی و حفظ نعوظ ایجاد می گردد.

 • ویاگرا (سیلدنافیل) : یکی از داروهای شناخته شده اختلال نعوظ است؛ در عرض یک ساعت اثر می گذارد و معمولا ۳ تا ۴ ساعت طول می کشد.
 • سیالیس (تادالافیل) : باید ۳۰ دقیقه قبل از فعالیت جنسی استفاده گردد.
 • واردنافیل (لویترا) : باید از ۱۰ دقیقه تا یک ساعت قبل از رابطه جنسی استفاده گردد و می تواند تا ۱۲ ساعت موثر باشد.
 • آوانافیل (استندرا) : می تواند ۱۵ دقیقه قبل از فعالیت جنسی استفاده گردد.

این داروها عوارض جانبی جدی دارند، بنابراین در مورد مصرف این گزینه ها با پزشک خود صحبت کنید، مطمئن شوید که او به تمام سوابق پزشکی و سایر داروها و مکمل های دیگری که مصرف می کنید، آگاه است.

توجه داشته باشید که برای بعضی از مردان، داروهایی مانند ویاگرا ممکن است فقط در هنگام ترکیب با سایر درمان ها عمل کنند. تحقیقات زیادی در مورد درمان ترکیبی اختلال نعوظ وجود ندارد، اما با پزشک خود مشورت کنید.

اگر شما نمیتوانید یکی از این داروهای خوراکی را مصرف کنید، ممکن است پزشک شما آلپروستادیل برای تزریق، هورمونی را که با استفاده از یک سوزن به آلت تناسلی شما تزریق می کند، یا آلپروتادیول اورژانیتال، شیاف کوچک که شما داخل نوک آلت تناسلی قرار دهید. هر دوی این ها طی ۵ تا ۱۵ دقیقه بدون تحریک جنسی باعث نعوظ می گردند.

درمان هورمونی

تحقیقات نشان می دهد که مردان میانسالی که دچار اختلال نعوظ و کاهش میل جنسی هستند، میتوانند کمبود تستوسترون داشته باشند. محصولات تستوسترون باید تحت هدایت پزشک مورد استفاده قرار گیرد، زیرا نظارت بر سطح تستوسترون بسیار مهم است. اگر میزان آن بیش از حد بالا باشد، تولید تستوسترون بدن کاهش می یابد.

مشکلات هورمونی به ندرت علت اختلال نعوظ هستند، هرچند درمان جایگزینی هورمون برای افزایش سطح تستوسترون می تواند به برخی از مردان کمک کند. قبل از اینکه تستوسترون مصرف کنید، پزشک شما را آزمایش خواهد کرد تا اطمینان حاصل کنید که شما واقعا دارای کمبود تستوسترون هستید.

مشاوره

مشاوره

اگر در معرض اختلال نعوظ به دلیل یک مسئله روانشناختی هستید و شما و شریک زندگی شما در ارتباطتان با مشکلاتی مواجه هستید و یا با وضعیتی مانند افسردگی دچار هستید نیاز دارید تا مشورت کنید.

برای مثال در جلسات با یک درمانگر آموزش دیده، می توانید تکنیک هایی برای کاهش اضطراب و استرس که ممکن است در رابطه جنسی مواجه شوید یاد بگیرید. زوج هایی که مشاوره می کنند تا مشکلات روابط خود را حل کنند، ممکن است یک کلید برای تقویت زندگی جنسی آنها باشد.

پمپ ها و ایمپلنت های آلت تناسلی

اگر داروها عمل نکنند، استفاده از یک دستگاه مکانیکی و پروتزهای آلت تناسلی به عنوان آخرین گرینه، ممکن است ارزش امتحان کردن را داشته باشد.

پمپ خلاء آلت تناسلی

یک گزینه پمپ خلاء است. یک لوله پلاستیکی که روی آلت تناسلی قرار می گیرد. هنگامی که هوا از لوله تخلیه می شود، فشار ایجاد می شود که باعث می شود خون به آلت تناسلی وارد شود. سپس یک حلقه به طور موقت در پایه آلت تناسلی قرار می گیرد تا مانع از خارج شدن بیش از حد سریع خون شود.

ایمپلنت آلت تناسلی

ایمپلنت یا پروتز آلت تناسلی گزینه دیگری است.

دو نوع ایمپلنت وجود دارد:

 • ایمپلنت نیمه سخت آلت تناسلی: آلت تناسلی مرد را همیشه در حال نعوظ نگه می دارد، هرچند زمانی که شما رابطه جنسی نداشته باشید می توانید آن را پایین بیاورید.
 • ایمپلنت دستی آلت تناسلی: شامل یک پمپ است که در اسکروتوم یا کیسه بیضه وارد می شود و می تواند به منظور ایجاد نعوظ در آلت تناسلی استفاده شود.

درمان های طبیعی

درمان های طبیعی

بسیاری از گیاهان و مکمل های غذایی ادعا می کنند که به طور کلی عملکرد جنسی را بهبود بخشیده و به طور خاص اختلال نعوظ را درمان می کنند. با این حال، پژوهش بسیار کمی برای اثبات این موارد وجود دارد. گزینه هایی مانند جنسینگ قرمز کره ای، ال-آرژنین، ال-کارنیتین، روی و نیاسین همه سبب عوارض جانبی بالقوه در هنگام مصرف در دوزهای بالا می شوند.

علاوه بر این، هنگامی که تحقیقات یک ماده مغذی مانند روی یا نیاسین، بهبود عملکرد جنسی را نشان می دهد، معمولا در افراد کمبود آن ماده وجود دارد. با پزشک اورولوژبست خود صحبت کنید. او می تواند کمبودها را بررسی کند و شما را به سمت موثرترین و مطمئن ترین راه درمان نارسایی های نعوظ راهنمایی کند.

 

بزرگ کردن آلت تناسلی

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

Urology Karami

‫15 نظر

 • معین گفت:

  سلام من ۳ص سالمه میل جنسیم به شدت کاهش یافته و اصلا نعوظ ندارم فکر میکنم هورمون هام به هم ریخته از بی اشتهایی و بی خوابی هم رنج میبرم و قرص فشار و آرام بخش استفاده میکنم و

 • حسن گفت:

  سلام
  در حین رابطه آلتم شل میشه و از طرفی زود هم ارضا میشم سنم ۳۴ سال هست و نزدیک به سه الی چهار ساله که همچنین مشکلی رو دارم؛ از قرص دیاگرا ۲۰ میل هم که استفاده میکنم تا نزدیک یه هفته اثر دارو تو بدنم هست و مشکل نعوذ ندارم ولی میخوام ببینم آیا راهی هست که نخوام از قرص استفاده کنم

 • جواد گفت:

  سلام من ۲۶ سالمه و تازه ازدواج کردم …من ابتدای رابطه نغوظ کامل دارم ولی بعد از ۱۰ دقیقه و با یک مکث ۱۰ ثانیه آلتم حالت نغوظ کامل را از دست میدهد و به هیچ عنوان تحریک نمیشم
  از این بابت خیلی ناراحت و عصبی ام لطفا راهنمایی کنین

 • حقیقت گفت:

  با سلام ۵۲ سال سن دارم مبتلا به دیابت ۲ و آریتمی قلبی، چند ماهی است که در هنگام عمل جنسی نعوظ بطور کامل اتفاق نمی افتد (عدم پایداری در نعوظ)و زود شل میشود و همچنین زود انزالی رخ می دهد. ضمناً داروهای متفورمین۱۰۰۰، گلی گلازید ۶۰، آپیکسابان ۵، بیزوپرول ۵، آترواستاتین ۴۰ و لیناگلیپتین۵ مصرف میکنم.

 • علی اکبر گفت:

  سلام ۲۰ سالمه
  یهو نعوض آلتم بشدت کم شد و مثل قبل سفت نمیشه
  نعوض صبگاهیمم تقریبا از بین رفته
  فشار خونمم تقریبا بین ۱۳ تا ۱۴ متغیر ههستش
  اهل دود و مشروب و… هم نیستم
  هیچ داریی حتی استامینفون هم استفاده نمیکنم

 • n گفت:

  سلام. من۵۰ سالمه عدم نعوظ گرفتم میل دارم ولی ضعیف عمل میکنه قرص سیلد نافیل استفاده کردم فشارم رفت بالا حالا چکارکنم.

 • Yousef گفت:

  با سلام، بنده ۳۵ سال سن دارم، مجرد هستم، اهل سیگار، قلیان، مشروبات الکلی و … نیستم. تا قبل از کرونا ورزشکار حرفه ای بودم ولی بعد از اون فقط در حد آمادگی جسمانی ورزش میکنم. تقریبا تا دو ماه پیش تقریبا هیچ مشکلی نداشتم ولی الان چند وقته هیچ حسی ندارم و نعوظ هم ندارم مگر خودمو تحریک کنم که فقط برای چند لحظه نعوظ ایجاد میشه و سریع از بین میره. با توجه به اینکه اخیرا تصمیم به ازدواج گرفتم، این نکته استرس زیادی بهم وارد کرده که بخاطر همین ازدواج رو به تاخیر انداختم. لطفا راهنمایی کنید.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *