اختلال نعوظ چگونه درمان می شود ؟

راه های درمان اختلال نعوظ در مردان

دلایل بالقوه زیادی وجود دارد که یک مرد دچار اختلال نعوظ شود و تقریبا غیرممکن است که روشی را بهترین راه برای درمان اختلال نعوظ دانست . درمان برای یک شخص ممکن است مشابه درمان برای شخص دیگر نباشد، بخاطر اینکه عوامل اختلال نعوظ متفاوت هستند. جهت درمان اختلال نعوظ گزینه های گوناگونی وجود دارد که ممکن است از مشاوره روانشناختی تا تغییرات شیوه زندگی، داروها و روش های دیگر در نظر گرفته شود.

مهم این است که به یاد داشته باشید که زمانی که اختلال نعوظ یک عارضه از یک بیماری مزمن مانند فشار خون بالا یا دیابت است، موثر ترین روش درمان ، تمرکز بر روی درمان بیماری مزمن  است.

در ادامه این مقاله به روش های درمان اختلال نعوظ به تفصیل خواهیم پرداخت.

تغییرات در شیوه زندگی

انواع عادات شخصی و انتخاب شیوه زندگی با اختلال نعوظ مرتبط شده است. در بعضی موارد، این یک چیز خوب است، زیرا عادت ها می توانند شکسته شوند و انتخاب ها دوباره بررسی شوند. علاوه بر این، بسیاری از عوامل سبک زندگی که به مشکلات جنسی کمک می کنند، هستند که بر سلامت و رفاه عمومی ذهنی و فیزیکی تاثیر می گذارد. بنابراين، مقابله با اين عوامل مي تواند منجر به بهبود اختلالات نعوظ شود.

در اینجا برخی از تغییرات شیوه زندگی است که می تواند تاثیر قابل توجهی بر اختلال نعوظ داشته باشد:

سیگار نکشید

سیگار نکشید

سیگار کشیدن سبب اختلال در گردش خون می شود به طوری که می تواند جریان خون به آلت تناسلی را دچار مشکل کند و بر توانایی دستیابی یا حفظ نعوظ تاثیر بگذارد. اگر سعی کردید که در گذشته سیگار را ترک کنید و هنوز قادر به این مهم نبوده اید ، بدانید مقدار زیادی از داروها و کمک های مشاوره ای وجود دارد که شما را در این روند کمک خواهند کرد.

مصرف الکل را کنار بگذارید

برای بدست آوردن سلامتی تلاش کنید تا نوشیدن الکل را کنار بگذارید و در نظر داشته باشید که روش های مختلفی برای این کار وجود دارد.

بیشتر ورزش کنید

فعالیت بدنی منظم گردش خون را افزایش می دهد و خطر بیماری قلبی، دیابت و چاقی را کاهش می دهد که این می تواند بر عملکرد جنسی تاثیر بگذارد. تحقیقات نشان می دهد که مردان میانسالی که بیشتر ورزش می کنند حدود ۷۰ درصد کمتر امکان ابتلا به اختلال نعوظ را نسبت به دیگران دارند.

کاهش وزن اضافی

با افزایش وزن و تبدیل تستوسترون به استروژن، چربی بیش از حد بدن می تواند نقش مهمی در اختلال نعوظ داشته باشد. بر اساس یک مطالعه، یک سوم از مردان چاق با اختلال نعوظ ، پس از شرکت در یک برنامه کاهش وزن دو ساله، عملکرد جنسی خود را به دست آورده اند.

مراقب دندان هایتان باشید

بیماری لثه می تواند موجب التهاب لثه شود که می تواند منجر به اختلال نعوظ گردد. تحقیقات نشان داده است که درمان بیماری لثه میتواند اختلال نعوظ را درمان کند. در یک مطالعه در سال ۲۰۱۷، مردان مبتلا به بیماری لثه که درمان آن را دریافت کردند، پس از سه ماه، عملکرد نعوظ را به طور قابل توجهی بهبود بخشیدند.

برای دوچرخه سواران: صندلی های بدون بینی

اگر شما زیاد دوچرخه سواری می کنید و دوچرخه پر زرق و برقی دارید ، صندلی دوچرخه خود را به یک صندلی بدون بینی تغییر دهید که عقب این نوع صندلی ها عریض تر هستند که باعث می شوند وزن بر روی استخوان های نشیمن منتقل گردد.

همچنین در طول دوچرخه سواری اگر احساس درد یا بی حسی در کشاله ران میکنید، روی پدال ها بایستید، کشش دهید و خودتان را تنظیم کنید تا زمانی که احساس طبیعی و معمول داشته باشید.

نسخه ها و داروها

نسخه ها و داروها

داروهای خوراکی برای اختلال نعوظ که باعث افزایش اثرات نیتریک اکسید و در نتیجه جریان خون ورودی به آلت تناسلی می گردد، می توانند به اختلال نعوظ کمک کنند. با استفاده از این داروها و اثرات آن ، تحریک جنسی و حفظ نعوظ ایجاد می گردد .

  • ویاگرا (سیلدنافیل) : یکی از داروهای شناخته شده اختلال نعوظ است؛ در عرض یک ساعت اثر می گذارد و معمولا ۳ تا ۴ ساعت طول می کشد.
  • سیالیس (تادالافیل) : باید ۳۰ دقیقه قبل از فعالیت جنسی استفاده گردد.
  • Levitra یا Staxyn (vardenafil) : باید از ۱۰ دقیقه تا یک ساعت قبل از رابطه جنسی استفاده گردد و می تواند تا ۱۲ ساعت موثر باشد.
  • استرا (avanafil) : می تواند ۱۵ دقیقه قبل از فعالیت جنسی استفاده گردد.

این داروها عوارض جانبی جدی دارند، بنابراین در مورد این گزینه با پزشک خود صحبت کنید، مطمئن شوید که او تمام سابقه پزشکی و سایر داروها و مکمل های دیگر را که می شناسید می داند.

توجه داشته باشید که برای بعضی از مردان، داروهایی مانند ویاگرا ممکن است فقط در هنگام ترکیب با سایر درمان ها کار کنند. تحقیقات زیادی در مورد درمان ترکیبی اختلال نعوظ وجود ندارد، اما با پزشک خود صحبت کنید.

اگر شما نمیتوانید یکی از این داروهای خوراکی را مصرف کنید، ممکن است پزشک شما Caverject (آلپرستادیل برای تزریق)، هورمونی را که با استفاده از یک سوزن خوب به آلت تناسلی شما تزریق می کند، یا Muse (آلپروتادیول اورژانیتال)، شیاف کوچک که شما داخل نوک آلت تناسلی قرار دهید. هر دوی این ها طی ۵ تا ۱۵ دقیقه بدون تحریک جنسی باعث نعوظ می گردند.

درمان هورمونی

تحقیقات نشان می دهد که مردان میانسالی که دچار اختلال نعوظ و کمبود میل جنسی هستند، میتوانند کمبود تستوسترون داشته باشند. محصولات تستوسترون باید تحت هدایت پزشک مورد استفاده قرار گیرد، زیرا نظارت بر سطح تستوسترون بسیار مهم است. اگر آن بیش از حد بالا باشد، تولید تستوسترون بدن کاهش می یابد.

مشکلات هورمونی به ندرت علت اختلال نعوظ هستند، هرچند درمان جایگزینی هورمون برای افزایش سطح تستوسترون می تواند به برخی از مردان کمک کند. قبل از اینکه تستوسترون مصرف کنید، پزشک شما را آزمایش خواهد کرد تا اطمینان حاصل کنید که شما واقعا دارای کمبود تستوسترون هستید.

مشاوره

مشاوره

اگر در معرض اختلال نعوظ به دلیل یک مسئله روانشناختی هستید و شما و شریک زندگی شما در ارتباطتان با مشکلاتی مواجه هستید و یا با وضعیتی مانند افسردگی دچار هستید نیاز دارید تا مشورت کنید.

برای مثال در جلسات با یک درمانگر آموزش دیده، می توانید تکنیک هایی برای کاهش اضطراب و استرس که ممکن است در رابطه جنسی مواجه شوید یاد بگیرید. زوج هایی که مشاوره می کنند تا مشکلات روابط خود را حل کنند، ممکن است یک کلید برای تقویت زندگی جنسی آنها باشد.

پمپ ها و ایمپلنت ها

اگر داروها کار نکنند، یک دستگاه مکانیکی ممکن است ارزش امتحان کردن را داشته باشد.

پمپ خلاء آلت تناسلی

یک گزینه پمپ خلاء است. یک لوله پلاستیکی که روی آلت تناسلی قرار می گیرد. هنگامی که هوا از لوله تخلیه می شود، فشار ایجاد می شود که باعث می شود خون به آلت تناسلی وارد شود. سپس یک حلقه به طور موقت در پایه آلت تناسلی قرار می گیرد تا مانع از خارج شدن بیش از حد سریع خون شود.

ایمپلنت آلت تناسلی

ایمپلنت آلت تناسلی گزینه دیگری است.

دو نوع وجود دارد:

  • یکی از آنها، ایمپلنت نیمه سختی آلت تناسلی نامیده می شود که آلت تناسلی مرد را همیشه در حال نعوظ نگه می دارد، هرچند زمانی که شما رابطه جنسی نداشته اید می توانید آن را پایین بیاورید.
  • نوع دیگر، یک ایمپلنت دستی آلت تناسلی، شامل یک پمپ است که در اسکروتوم وارد می شود و می تواند به منظور ایجاد نعوظ در آلت تناسلی استفاده شود.

درمان های طبیعی

درمان های طبیعی

بسیاری از گیاهان و مکمل های غذایی ادعا می کنند که به طور کلی عملکرد جنسی را بهبود بخشیده و به طور خاص اختلال نعوظ را درمان می کنند. با این حال، پژوهش بسیار کمی برای اثبات این است که هر کدام از آنها در واقع عمل می کنند. گزینه هایی مانند جنسینگ قرمز کره ای، ال-آرژنین، ال-کارنیتین، روی و نیاسین همه سبب عوارض جانبی بالقوه را در هنگام مصرف در دوزهای بالا می شوند.

علاوه بر این، هنگامی که تحقیقات یک ماده مغذی مانند روی یا نیاسین را برای بهبود عملکرد جنسی نشان می دهد، معمولا در افراد کمبود آن ماده وجود دارد. با پزشک خود صحبت کنید. او می تواند کمبودها را بررسی کند و شما را به سمت موثرترین و مطمئن ترین راه درمان نارسایی های نعوظ هدایت کند.

 

بزرگ کردن آلت تناسلی