منوی دسته بندی
درمان زود انزالی با تمرینات ورزشی آیورودا

درمان زود انزالی با تمرینات ورزشی آیورودا

تمرین هایی برای جلوگیری از انزال زودرس

زود انزالی یک اختلال جنسی رایج در مردان است که تقریباً ۴ تا ۳۹ درصد از مردان در تمام گروه های سنی را تحت تأثیر قرار می دهد. موسسه ملی بهداشت و مراقبت دریافته است که انزال زودرس تقریباً ۲۰ تا ۳۰ درصد از مردان را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می دهد.

زود انزالی یا انزال زودرس یک اختلال جنسی است که در مردان رخ می دهد. انزال زودرس را می توان به عنوان ترشح زودهنگام مایع منی در هنگام انجام فعالیت جنسی ناشی از حداقل تحریک آلت تناسلی تعریف کرد، در حالی که انزال در مردان معمولی تقریباً ۸-۴ دقیقه است.

گفته می شود مردانی که با این اختلال دست و پنجه نرم می کنند، کنترل کمتری بر انزال خود دارند و بسیاری از مردان گزارش داده اند که ای کاش در رختخواب بیشتر دوام می آوردند.

مردانی که با انزال زودرس دست و پنجه نرم می کنند، اغلب ناراحتی عاطفی و رابطه ای را گزارش می کنند و برخی از مردان احساس خجالت می کنند و  به همین دلیل به تعداد دفعات کمی رابطه جنسی برقرار می کنند. زنان انزال زودرس را کمتر مشکل می دانند، اما مطالعات نشان داده است که این وضعیت باعث ایجاد استرس برای زنان نیز می شود.

چگونه انزال زودرس را درمان کنیم؟

مردان از صحبت کردن در مورد مشکلات جنسی خود اجتناب می‌کنند که به مرور زمان بدتر می‌شود و باعث ایجاد بیماری‌های دائمی می‌شود، به همین دلیل است که مردان خودشان سعی می‌کنند انزال زودرس را با روش‌های مختلف درمان کنند، مانند پرت کردن حواس‌ و داروهایی که به کاهش سرعت انزال کمک می‌کنند. کاهش انزال و انجام جراحی هایی مانند نورکتومی انتخابی پشتی (SDN) و تقویت سر آلت تناسلی.

برخی از درمان های ذکر شده موثر هستند و برخی حتی ممکن است عوارض جانبی بدی برای مادام العمر داشته باشند. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود برای درمان انزال زودرس ، به سراغ پزشکی آیورودا بروید که برای اصلاح این بیماری از ریشه استفاده می‌کند و اجازه می‌دهد تا زندگی بدون استرس داشته باشید.

سلب مسئولیت: قبل از انجام این تمرینات، لطفاً با یک پزشک آیورودا مشورت کنید. در حین انجام این تمرینات هرگز به خودتان فشار نیاورید. اگر در حین انجام این تمرینات درد ایجاد شد، لطفاً همین جا متوقف شوید و مطمئن شوید که تمرین را به درستی انجام می دهید یا به جای آن با یک متخصص مشورت کنید. این وب سایت هیچ مسئولیتی در قبال هر اشتباهی که در حین انجام این تمرینات برای شما اتفاق می افتد ندارد.

درمان جنسی آیورودا

درمان جنسی آیورودا

درمان آیورودا بر درمان علت اصلی بیماری متمرکز است که از راه های طبیعی استفاده می کند، درمان هایی که هیچ عارضه ای ایجاد نمی کنند.

برای درمان انزال زودرس، آیورودا پیشنهاد می کند برای بهبودی سریع، ورزش های مناسب را انجام دهید. تمرینات توصیه شده عبات از تمرینات کگل، تمرینات گربه و شتر و تمرین پروانه می باشد.

این تمرینات به تقویت ماهیچه های ناحیه لگن که مسئول کنترل ادرار است (شروع و توقف جریان ادرار) کمک می کند و همچنین به کنترل عضلات بالابرنده مقعد که مسئول تحریک ارگاسم و انزال هستند کمک می کند.

ورزش کگل

ورزش کگل (تمرین کف لگن)

برای انجام تمرینات و ورزش کگل، با دراز کشیدن به پشت شروع کنید، مشت های خود را بالا بیاورید، دست ها را در دو طرف باسن قرار دهید و سر خود را پایین نگه دارید. اکنون شکم خود را به سمت بالا فشار دهید. کشش را در ناحیه لگن خود احساس خواهید کرد. در حین انجام این کار، استنشاق کنید. در نهایت، خود را از این وضعیت رها کنید و شکم خود را به حالت عادی برگردانید. در حین انجام این کار، سعی کنید احساس انقباض عضلات کف لگن را داشته باشید (وانمود کنید که می خواهید از دفع گاز جلوگیری کنید). هنگامی که عضلات مناسب را شناسایی کردید، می توانید تمرین را در حالت نشسته و ایستاده انجام دهید.

ورزش گربه و شتر

تمرینات گربه و شتر

برای انجام این تمرین، روی دست ها و زانوهایتان پایین بیایید، زانوها را با توجه به فضای باسن از هم باز نگه دارید و دست ها را مستقیماً زیر شانه هایتان قرار دهید. عضلات شکم خود را سفت کنید و ستون فقرات خود را به سمت بالا به سمت سقف قوس دهید. این وضعیت را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید، سپس به آرامی کمر خود را شل کنید. در مرحله بعد، اجازه دهید معده به سمت پایین روی زمین بیفتد و دستان خود را به هم نزدیک کرده و پشت خود را در حالت چرخشی به سمت پایین بکشید. این موقعیت را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید و این ترتیب را حداقل سه بار یا بیشتر تکرار کنید.

تمرین پروانه

تمرین پروانه (بهادراسانا)

برای انجام این تمرین، با ستون فقرات صاف بنشینید و پاها را مستقیماً به سمت بیرون باز کنید. حالا هر دو زانو را خم کنید و به ناحیه لگن نزدیک کنید. کف پاها باید همدیگر را لمس کنند. برای به دست آوردن این وضعیت، از دستان خود استفاده کنید تا پاها را تا نزدیک ناحیه کشاله ران خود بکشید. سپس نفس عمیقی بکشید و ران ها و زانوها را به سمت زمین فشار دهید. به آرامی زانوها را به سمت پایین فشار دهید. پس از به دست آوردن این وضعیت، شروع به تکان دادن زانوهای خم شده به بالا و پایین مانند بال های پروانه کنید. کشش را در قسمت داخلی ران و ناحیه کشاله ران احساس خواهید کرد. نفس عمیق بکشید و بالاتنه را بالا بیاورید. همانطور که به آرامی بازدم می کنید، حالت را رها کنید، پاها را صاف کنید و استراحت کنید.

 

برگرفته از : Beat Premature Ejaculation with these Exercises

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

Urology Karami

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *