منوی دسته بندی
با پسرتان درباره مسائل مربوط به سلامت مردان صحبت کنید

با پسرتان درباره مسائل مربوط به سلامت مردان صحبت کنید

صحبت کردن با پسرتان درباره مسائل مربوط به سلامت مردان فراتر از پرندگان و زنبورها

پدران توجه: آیا پدر شما با شما به طور علنی و واضح درباره نگرانی های بهداشتی با شما صحبت می کرد؟ بسته به سن شما، احتمالا جواب نه می باشد . اما نشانه هایی وجود دارد که این در حال تغییر است.

یک نظرسنجی ملی در آمریکا نشان می دهد که ۶۲ درصد از پدران با پسران آرزو دارند که با یکدیگر بیشتر در مورد موضوعات سلامت بهداشت مردان صحبت کنند . در نتیجه، ۴۳ درصد از پدرانی که خانواده آنها به طور آشکارا درباره سلامت خود صحبت نمی کنند، می گویند که می خواهند این الگو را تغییر دهند.

دلایل اجتناب از این بحث ها، اکثرا خجالت می باشد. بعضی ها می گویند که نمی دانند چگونه با پسران خود درمورد موضوعات بهداشت صحبت کنند، زیرا پدر ایشان هرگز با آنها درباره آن صحبت نکرده است.

برخی احساس می کنند که خجالت می کشند یا می گویند نمی توانند کلمات مناسب را پیدا کنند. دیگران فکر می کنند که پسرشان نمی خواهد در مورد این موضوع صحبت کند یا آنها نمی توانند زمان مناسب برای مطرح کردن این موضوعات را پیدا کنند.

به عنوان یک پزشک که بر سلامت مردان تمرکز دارد، من به شما پیشنهاد می کنم که این بحث های مهم را با پسران خود داشته باشید. ممکن است مذاکرات و بحث ها ناراحت کننده و ناخوشایند باشند اما نتایج خوبی در نهایت خواهند داشت .

صحبت کردن با پسرتان درباره مسائل مربوط به سلامت مردان فراتر از پرندگان و زنبورها

ارتباطات تا حدودی بهبود می یابد

کلینیک کلیولند نظرسنجی را انجام داد که در آن بیش از ۵۰۰ مرد ۱۸ سال و بالاتر از ساکنین قاره آمریکا در آن شرکت داشتند. همه شرکت کنندگان پدران و پسرهای ایشان که در حال رشد بودند.

حدود ۷۰ درصد از پدران گفته اند که خانواده هایشان در مورد مسائل بهداشتی و نگرانی ها، حتی زمانی که آنها بچه بودند، صحبت کرده اند. حدود دو سوم (۶۲ درصد) پاسخ دهندگان باقی مانده از پدران خود این درخواست را داشته اند. و حدود ۴۷ درصد گفتند که آنها سوابق سلامت خانوادگی خود را تا زمانیکه به عنوان بزرگسال به پزشک مراجعه نکرده اند ، نمی دانستند.

پدران ، امروزه مهم است با پسران خود درباره برخی از موارد مهم مربوط به سلامت مردان صحبت کنند .

  • تقریبا ۸۰ درصد در چند ماه گذشته یا در سال گذشته یک چکاپ و آزمایش داشته اند .
  • شصت و دو درصد فرزندان خود را توصیه می کنند برای بررسی سلامت خود به طور منظم به دکتر بروند .
  • تقریبا نیمی (۵۲ درصد) از پدران به پسران خود توصیه می کنند تا تاریخچه پزشکی خانوادگی خود را پیدا کنند و تا ۵۰ درصد  به فرزندان خود این تاریخچه را اطلاع داده اند.
  • چهل و نه درصد توصیه می کنند قبل از اینکه بیماری رخ دهد و نیاز به مراقبت از بیماری توسط پزشک باشد در مورد مدیریت سلامت با پزشک خود صحبت کنند. (این مشاوره درست است!)

سکوت برابر با قدرت نیست

سکوت برابر با قدرت نیست

یک مانع عمده برای بحث های بهداشتی، به نظر می رسد که بی اعتنایی و کم اهمیت بودن بحث در مورد نگرانی های بهداشتی و یا ضعیف ظاهر شدن و غرور پدر در برابر خانواده می باشد اما در نظر داشته باشید که این ناتوانی در صحبت کردن ، شما و خانواده تان را در معرض خطر قرار ميدهد.

من بیمارانی داشتم که خون در ادرار را چندین سال قبل از اینکه به دکتر مراجعه کنند داشتند. خون در ادرار نشانه ای از سرطان مثانه است که اغلب پس از تشخیص زودرس قابل درمان است. اما با گذشت زمان چند سال، بیماری تهاجمی یا غیر قابل درمان می شود.

اگر سکوت می کنید بخاطر اینکه شما احساس ناخوشایندی می کنید که کلمات خاصی را بگویید، من می توانم این ارتباط را برقرار کنم. من وقتی تمرین های پزشکی ام را شروع کردم، خیلی ناراحت بودم که کلماتی مانند آلت تناسلی و غیره را بگویم. هیچ دلیلی منطقی برای این ناراحتی وجود ندارد. این تنها یک تابوی اجتماعی است که شما را متوقف می کند. من تضمین می کنم که اغلب شما وقتی این کلمات را بگویید ، آن برای شما آسان تر می شود.

خطرات ناشناخته

پیشگیری از سرطان دلیل اصلی نیاز به دانستن تاریخچه پزشکی خانواده شما و انتقال آن به همراه است. اغلب وقتی که از بیماران درباره سابقه خانوادگی سرطان پروستات یا بیماری که آنها نگران آن هستند از آنها می پرسم آنها می گویند: “پدرم چیزی داشت، اما نمی دانستم آن چیست”.

صحبت کردن با پسر خویش ،  در ارتباط با تجربه و مشکل پزشکی ممکن است از زندگی پسر شما محافظت کند. بسیاری از سرطانها، از جمله سرطان پروستات و روده بزرگ ، مستعد ژنتیکی هستند. اگر شما یا هر عضو نزدیک خانواده سرطان پروستات را قبل از ۵۰ سالگی داشته اید، مهم است که پسر شما به طور منظم آزمایشاتی برای پیشگیری بیماری پیش از ۴۰ سالگی آغاز کند.

آموزش به پسرتان درباره چگونگی انجام یک خودآزمایی بیضه به همین دلیل مهم است. سرطان بیضه در مردان جوان اتفاق می افتد و حدود ۱۵ سالگی را تحت تاثیر قرار می دهد و در صورتی که پیشگیری و درمان به موقع انجام گیرد امکان بهبود ۹۸ درصد است .

مشاوره با پزشک عمومی

مشاوره با پزشک عمومی

این نظرسنجی نشان داد که بسیاری از پدران جوان با پسرانشان احساس راحتی بیشتری نسبت به مادر خود در مورد وضعیت سلامتی خود دارند و همچنین مردان از هر سنی که مورد بررسی قرار می گیرند ترجیح می دهند در مورد مسائل بهداشتی خاص با شخصی مثل پدر خود صحبت کنند، نه با پدر واقعی آنها. این هم خوب است، اما هنوز هم نیاز به یک پزشک شخصی وجود دارد .

هر مرد جوان باید به یک پزشک عمومی و مراقبت های اولیه مراجعه کند. این دکتر برای همه انواع مشکلات پزشکی و نه فقط در رابطه با سلامت مردان هستند، و این پزشک مراقبت خواهد کرد و اطمینان حاصل خواهد کرد که فرد و پسرجوان آزمایش های غربالگری مناسب را در زمان مناسب دریافت می کند.

پس از اولین بررسی بیمار، ممکن است فرزند شما تا چندین سال دیگر نیاز به ملاقات دکتر نداشته باشد. حقیقت این است که شما هرگز نمی توانید پیش بینی کنید که یک مشکل پزشکی خواهید داشت و هنگامی که یک اتفاق و بیماری رخ می دهد ، نباید تازه به دنبال یافتن کمک باشید.

اگر شما ارتباط با یک پزشک عمومی دارید، می توانید زمانی که مشکلی دارید با پزشک تماس بگیرید و در مورد قدم بعدی با ایشان مشورت نمایید . دکتر شما را خواهد دید و یا اینکه شما را برای ملاقات با یک متخصص اورولوژی یا متخصص دیگر آماده می کند.

شکستن سکوت

شکستن سکوت

اگر شما در میان مردانی هستید که نگران نیستید در رابطه با مسائل مربوط به سلامت با خانواده های خود بحث کنید، این کار شما جای تحسین دارد ! اگر برای شروع صحبت با پسرانتان درباره مسائل و نگرانی های بهداشتی آماده هستید، در اینجا مواردی است که باید در مورد آن صحبت کنید:

  • در ارتباط با رابطه جنسی، در مورد خطرات بیماری های مقاربتی و جنسی و همچنین توضیح اینکه چگونه دختران باردار می شوند صحبت کنید .
  • آنها را درباره نحوه انجام معاینه بیضه در حمام آشنا نمایید. به آنها بگویید که آنها باید ماهانه آن را انجام دهند و به آنها بگویند اگر احساس می کنید که توده یا برآمدگی ای احساس می کنید، شما را مطلع سازند .
  • در مورد اختلال نعوظ صحبت کنید که آن می تواند علایمی از بیماری قلبی و عروقی باشد اگر آنها بزرگتر شده اند .
  • به آنها بگویید که اگر علایم و نشانه هایی مشاهده کردند سریعا به پزشک مراجعه نمایند و سکوت نشانه قدرت نیست .
  • سابقه خانوادگی و شخصی و مشکلات پزشکی خود را به آنها بگویید. اگر شما این سابقه پزشکی را نمی دانید، از پدر یا سایر بستگان خود بپرسید .

پدرانی که با پسران خود درمورد سلامت ایشان صحبت می کنند یا برنامه ای برای انجام این کار دارند، سن ۱۱ تا ۱۲ سالگی زمان مناسب برای شروع است. اگر تصمیم به صبر داشته باشید تا کودک بالغ شود، سابقه پزشکی شخصی و خانوادگی خود را بنویسید و آن را در جای امن قرار دهید.

کار خود را انجام دهید

اگر شما وظایف خود را به عنوان یک پدر انجام می دهید در حالیکه آنها در حال رشد هستند ، ممکن است مکالمه های ناراحت کننده ای با بچه های خود داشته باشید . صحبت کردن در مورد سلامتی مانند صحبت کردن در مورد مسئولیتهای مالی، نحوه همسر یا والدین خوب بودن یا چیزهای دیگر می باشد . شما باید تلاش کنید تا کلماتی و موضوعاتی را برای بحث در مورد این چیزها پیدا کنید. مطمئنا، سرگرم کننده تر است که با پسرانتان درباره ورزش، آب و هوا و یا کار صحبت کنید، اما در نهایت، سلامتی آنها و سلامتی شما مهم تر است.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

Urology Karami

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *