منوی دسته بندی
تشخیص اختلال نعوظ چگونه انجام می گیرد؟

تشخیص اختلال نعوظ چگونه انجام می گیرد؟

تشخیص اختلال نعوظ

اگر شما یا یکی از عزیزان شما در جستجوی تشخیص اختلال نعوظ هستید، ممکن است احساس غرق شدن، اضطراب یا دلسردی داشته باشید. اما با ارزیابیهای تشخیصی، آزمون ها و روشهایی که پزشک به شما توصیه می کند، سریعتر می توانید بر احساسات خود کنترل پیدا کنید.

با این همه اختلال نعوظ قابل درمان است؛ هنگامی که شما متوجه شدید که در بدن شما چه می گذرد، شما به اطلاعاتی دست پیدا می کنید تا رویکرد و روش درمانی را انتخاب کنید که برای شما مناسب است.

تشخیص اختلال نعوظ

 بررسی شخصی و آزمایش در خانه اختلال نعوظ

شما گزینه هایی برای انجام آزمایشات در خانه توسط خودتان یا با استفاده از یک دستگاه توصیه شده توسط پزشک خود دارید.

نعوظ هنگام خواب (NPT)

نعوظ هنگام خواب (NPT)

طبق گزارش سرویس بهداشت ملی (NHS) انگلستان، هنگام خواب، برای یک مرد معمولی در حدود ۳ تا ۵ نعوظ در هر شب و هر بار ۲۵ تا ۳۵ دقیقه طول می کشد.

محققان به طور کامل نمی فهمند که چرا نعوظ های شبانه رخ می دهد، اما آنها معتقدند که آنها به فازهای REM چرخه خواب شما نزدیک است. نعوظ شبانه می تواند نشانگر این باشد که سیستم تولید مثل شما به درستی عمل می کند.

تست بررسی نعوظ هنگام خواب

برای افرادی که مبتلا به اختلال نعوظ هستند ممکن است نعوظ شبانه وجود نداشته باشد.

همانطور که دانشگاه پزشکی کالیفرنیا، مرکز پزشکی سان فرانسیسکو (UCSFMC) اظهار داشت، اگر مطمئن نیستید که آیا هنگام خواب در حال بروز نعوظ هستید، می توانید خودتان را امتحان کنید.

این تست بررسی نعوظ هنگام خواب است که روش استاندارد برای بررسی علل جسمی ناتوانی جسمی می باشد.

دستگاه ریجی اسکن

دستگاه ریجی اسکن

پزشک شما ممکن است گزینه های جدیدتری را برای تست در خانه به شما ارائه دهد، مانند دستگاه خانگی قابل حمل به نام ریجی اسکن.

ریجی اسکن وسیله ای است که جهت تشخیص نعوظ شبانه و همچنین جهت جدا کردن و تشخیص علل روحی ناتوانی جنسی از علل جسمی، بسیار کمک کننده می باشد.

در این تست یک وسیله ای به آلت تناسلی وصل می شود که نعوظ شبانه فرد را ثبت و اندازه گیری می کند.

داده ها بر روی کامپیوتر ذخیره می شوند و می توانند مورد بررسی و چاپ قرار گیرند. به طور کلی، استفاده از دستگاه آسان است و نیاز به آموزش کمی دارد. شما باید در مورد امکان و هزینه با دکتر و ارائه دهنده خود صحبت کنید.

آزمایشات و تست ها

هنگامی که پزشک خود را می بینید، آنها سابقه سلامت شما را جمع آوری می کنند و سؤال های مرتبط به سلامت جنسی شما می پرسند و یک معاینه فیزیکی انجام می دهند. در بعضی موارد ممکن است این همه آنچه باشد که پزشک نیاز دارد تا تشخیص اختلال نعوظ دهد و گزینه های درمان را به شما ارائه دهد.

با این حال، اگر پزشک معتقد باشد که بیماری و موقعیت های اساسی دیگر ممکن است به اختلال نعوظ کمک کند، ممکن است آزمایش دیگری یا یک قرار ملاقات با متخصص برای موارد زیر به شما پیشنهاد نماید.

معاینه بدنی و فیزیکی

معاینه بدنی و فیزیکی

پزشک ممکن است آلت تناسلی شما، بیضه ها، الگوهای ریزش مو در قسمت های خاص بدن شما را بررسی کند یا وجود گینوکوماستیا که یک وضعیتی است که در آن بافت پستان در یک مرد در پاسخ به اختلالات هورمون متورم می شود را بررسی نماید.

پزشک شما همچنین می تواند بررسی کند که آیا حس به آلت تناسلی و بیضه ها سالم است یا خیر، اگر جریان خون مناسب در این منطقه وجود داشته باشد.

همچنین، ارزیابی بدنی شما می تواند شامل آزمون مجدد رکتوم برای ارزیابی پروستات و همچنین ماهیچه های کف لگن باشد. در نهایت پزشک ممکن است همچنین عملکرد قلب و ریه شما را برای بررسی بهترین شیوه عمل درمانی استفاده کند.

آزمایش خون

اگر مدتی است که پزشک خود را می بینید ، ممکن است برخی از کارهای خون اولیه مانند شمارش کامل خون (CBC) و یک پانل متابولیک جامع (CMP) را انجام دهید. داده های جمع آوری شده از این آزمایشات خون، یک دید کلی از نحوه عملکرد بدن شما به پزشک شما ارائه می دهد.

پانل های خون دیگری که ممکن است پزشک شما درخواست کند، شامل تستوسترون، پانل تیروئید یا سایر آزمون های خاص است که دیدی به موقعیت خاص شما ارائه می دهند. در مورد اینکه آنچه دکتر شما امیدوار است از این اطلاعات جمع آوری کند با ایشان صحبت کنید.

آزمایش ادرار

بیماری های اساسی مانند دیابت می توانند منجر به ایجاد یا تشدید اختلال نعوظ شوند. آزمایش ادرار علایم دیابت یا سایر موقعیت های بهداشتی و سلامتی را نمایش می دهد. اگر پزشک شما مشکوک به یکی از این بیماری ها باشد، ممکن است آزمایش ادرار یا آنالیز ادرار انجام شود.

ارزیابی سلامت روانی

عوامل روانشناختی مثل افسردگی و اضطراب می توانند باعث ایجاد اختلال نعوظ شوند. در نتیجه، ممکن است دکتر شما یک سری سوال از سلامت روانی شما بپرسد. فقط سعی کنید به طور صحیح و با بهترین توانایی خود به سوالات پاسخ دهید تا پزشک شما بتواند توصیه های مناسب درمانی خود را برای حمایت از سلامت و رفاه احساسی شما انجام دهد.

تصویربرداری

تصویربرداری

اگر پزشک نیاز به بررسی بیشتر جریان خون به آلت تناسلی داشته باشد، احتمال دارد که یک سونوگرافی که ممکن است شامل تزریق دارو نیز باشد برای شما تجویز نماید. تکنولوژی سونوگرافی از امواج صوتی برای ایجاد تصاویری از آنچه که در بدن شما می گذرد استفاده می کند.

یک تکنسین آموزش دیده یک وسیله و ابزار کوچک را روی عروق خونی که آلت تناسلی را تامین می کند نگه میدارد و مجموعه ای از تصاویر را جمع آوری می کند تا در صورتی که جریان خون کاهش یافته باشد تشخیص دهد. به طور معمول، سونوگرافی ها آزمون های سرپایی هستند و این روش دردناک نیست.

تشخیص های متفاوت دیگر

در بسیاری از موارد، هنگامی که پزشک سابقه پزشکی و جنسی مربوطه را بررسی کرده و معاینه بدنی و فیزیکی انجام داد، می تواند تشخیص اولیه اختلال نعوظ را انجام دهد. بعضی از پزشکان ممکن است یک دوز آزمایشی از داروهای خوراکی برای درمان اختلال نعوظ را تجویز نمایند که این داروهای اختلال نعوظ به طور کلی برای سلامت مردان مفید می باشد.

با این حال، اگر علائم اختلال نعوظ همراه با یکی دیگر از شرایط مانند دیابت، فشار خون بالا و یا مشکلات پروستات باشد، پزشک نیاز به بررسی دقیق تر در مورد وضعیت خاص شما برای تعیین یک طرح مراقبت دارد.

بزرگ کردن آلت تناسلی

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

Urology Karami

‫2 نظر

 • عطر یاس گفت:

  سلام. مردی ۵۷ ساله حدودا ده سال مبتلا به دیابت و تزریق انسولین روزانه و مصرف دی‌دیابزید و گلیبنکلامین، پرفشاری خون می باشد و درنتیجه اختلال نعوظ دارد . برخی مواقع با خوردن ویاگرا نعوظ دارد . احتمال اینکه پزشکی قانونی عدم نعوظ ایشون رو جهت طلاق از طرف زن تایید کنه چه قدر است؟ آیا اقدام به طلاق از طرف زن به علت عدم نعوظ نتیجه دارد ؟

  • Urology Karami گفت:

   درود بررسی توسط دستگاه‌های تشخیصی بنام ریجی اسکن انجام می شود. از مسائل قانونی آن اطلاعی ندارم.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *