رشد آلت تناسلی

راهنمای رشد آلت تناسلی

بیشتر رشد آلت تناسلی در دوران بلوغ اتفاق می‌افتد، اگرچه ممکن است تا اوایل دهه ۲۰ در مردان رشد مداوم وجود داشته باشد. بلوغ معمولا بین ۹ تا ۱۴ سالگی شروع می شود و بسته به سنی که در آن شروع می شود تا ۵ سال یا بیشتر طول می کشد. با این حال هنگامی که به ۱۸ یا ۱۹ سالگی برسید، پس از آن آلت تناسلی شما به احتمال زیاد بلندتر یا ضخیم تر نخواهد شد.

نرخ رشد در دوران بلوغ از مردی به مرد دیگر متفاوت است. یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ نشان داد که میانگین نرخ رشد آلت تناسلی از سنین ۱۱ تا ۱۵ سالگی کمتر از ۱.۳ سانتیمتر در سال است، پس از آن نرخ رشد ادامه دارد، اما تا سن ۱۹ سالگی با سرعت کمتری.

در دوران بلوغ نیز شروع به تولید مایع منی می کنید. نعوظ و انزال نیز در این دوران شایع تر می شود.

اندازه متوسط ​​آلت تناسلی چقدر است؟

اندازه آلت تناسلی با قرار گرفتن در معرض هورمون تعیین می شود و از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. متوسط ​​طول آلت تناسلی شل بین ۸ تا ۹.۵ سانتیمتر است، در حالی که طول متوسط ​​آلت تناسلی نعوظ بین ۱۲ تا ۱۴.۵ سانتیمتر است. متوسط ​​دور آلت تناسلی در حالت نعوظ بین ۸.۵ تا ۱۰ سانتیمتر است. در مورد اندازه ​​آلت تناسلی نرمال در لینک زیر بیشتر بدانید.

 

بزرگ کردن آلت تناسلی

آیا می توانید آلت تناسلی خود را بزرگتر کنید؟

بازار پرسودی برای قرص ها، لوسیون ها و دستگاه هایی وجود دارد که ادعا می کنند اندازه آلت تناسلی را افزایش می دهند. با این حال، هیچ مدرک علمی وجود ندارد که هر یک از این محصولات آنچه را که ادعا می کنند انجام دهند.

آیا می توان با جراحی سایز را افزایش داد؟

یک روش جراحی به نام پنوپلاستی وجود دارد که می تواند مقداری طول به آلت شل اضافه کند، اما بر طول آلت تناسلی در حالت نعوظ تاثیری ندارد. این شامل بریدن رباطی است که آلت تناسلی را به استخوان شرمگاهی متصل می کند. این روش می تواند باعث شود که نعوظ شما به اندازه قبل از عمل بالا نرود. در مورد عمل جراحی ​​آلت تناسلی در لینک زیر بیشتر بدانید.

 

آیا پمپ وکیوم می تواند اندازه آلت تناسلی را افزایش دهد؟

پمپ های وکیوم می توانند به برخی از مردان مبتلا به اختلال نعوظ کمک کنند تا نعوظ داشته باشند، اما وکیوم ها طول یا ضخامت آلت تناسلی را افزایش نمی دهند.

آیا مکمل های تستوسترون سایز را افزایش می دهند؟

ممکن است تعجب کنید که آیا مکمل های تستوسترون ممکن است به رشد آلت تناسلی کمک کند. شرکت‌های زیادی این ادعا را دارند، اما هیچ تحقیق علمی برای حمایت از آن وجود ندارد.

آیا اندازه آلت تناسلی مهم است؟

مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۶ منتشر شد، نشان داد که مردان بیشتر از همسرانشان نگران اندازه آلت تناسلی خود هستند. در حالی که بسیاری از مردان تعجب می کنند که آیا به اندازه کافی بزرگ هستند، ۸۵ درصد از زنان در این مطالعه گفتند که از اندازه آلت تناسلی همسر خود راضی هستند. فقط ۱۴ درصد می خواستند که شریکشان آلت تناسلی بزرگتری داشته باشد.

در بیشتر موارد، اندازه آلت تناسلی بر توانایی شما در انجام فعالیت های جنسی تأثیر نمی گذارد. همچنین نشانه ای از مردانگی یا سطح تستوسترون شما نیست.

میکروپنیس

میکروپنیس

میکروپنیس وضعیتی است که در آن آلت تناسلی یک نوزاد پسر زیر محدوده اندازه طبیعی برای یک نوزاد در همان سن قرار دارد. متوسط ​​طول آلت تناسلی یک پسر نوزاد بین ۲.۷ تا ۴ سانتیمتر و متوسط ​​دور آن بین ۰.۸ تا ۱.۲ سانتیمتر است. اندازه گیری با کشش دقیق آلت تناسلی انجام می شود.

میکروپنیس ممکن است نشانه ای از اختلالات هورمونی باشد که بر رشد اندام های جنسی پسر تاثیر می گذارد. این اختلالات ممکن است بر غده هیپوفیز یا هیپوتالاموس نیز تأثیر بگذارد. معمولاً معاینه فیزیکی تمام چیزی است که برای تشخیص میکروپنیس لازم است. هورمون درمانی ممکن است برای برخی از کودکان مبتلا به این بیماری مفید باشد.

آیا باید در مورد اندازه آلت تناسلی خود با کسی صحبت کنید؟

اگر در مورد اندازه آلت تناسلی خود نگران هستید یا سؤالات دیگری در مورد آلت تناسلی، بیضه ها و سلامت جنسی خود دارید، به متخصص اورولوژی مراجعه کنید. ممکن است بخواهید با پزشک مراقبت های اولیه خود شروع کنید، اما یک اورولوژیست ممکن است در موارد زیر مفیدتر باشد:

  • تشخیص مشکلات
  • اطمینان دادن به شما در مورد آنچه “عادی” است
  • به شما گزینه های درمانی می دهد
  • پاسخ دادن به سوالات دیگر

و اگر سؤال یا نگرانی دارید، تنها نیستید. تحقیقات نشان می دهد که تنها ۵۵ درصد از مردان از اندازه آلت تناسلی خود راضی هستند.

اگر شما یک والدین هستید و به داشتن میکروپنیس یا هر گونه ناهنجاری دیگری در ناحیه تناسلی یا رشد کودک خود مشکوک هستید، با یک متخصص اطفال صحبت کنید. ممکن است لازم باشد به یک اورولوژیست که کودکان را درمان می کند مراجعه کنید.

جمع بندی

اندازه آلت تناسلی به توانایی جنسی، سطح تستوسترون یا سایر ویژگی های مردانه ارتباطی ندارد. مردی با آلت تناسلی متوسط ​​می تواند زندگی جنسی قوی تری نسبت به مردی با آلت تناسلی بزرگتر داشته باشد.

همچنین جذابیت شما بسیار بیشتر از ویژگی های فیزیکی است، مانند:

  • اعتماد به نفس
  • شخصیت
  • حس شوخ طبعی
  • تناسب اندام کلی
  • هوش
  • رابطه شما با شریک زندگی تان

گاهی اوقات یک مکالمه صریح با یک متخصص اورولوژی می تواند کمی اضطراب را آرام کند و به شما اجازه دهد روی ویژگی هایی که می توانید کنترل کنید تمرکز کنید.

بزرگ کردن آلت تناسلی