منوی دسته بندی
آیا استفاده از لپ تاپ می تواند باعث نابارروری مردان شود؟

آیا استفاده از لپ تاپ می تواند باعث نابارروری مردان شود؟

آیا استفاده از لپ تاپ می تواند باعث نابارروری مردان شود؟

آیا لپ تاپ می تواند باعث ناباروری مردان شود؟

تأثیر گرما بر اسپرم

آیا هنگام کار با لپتاپ آن را بر روی پا و دامن خود میگذارید ؟ ممکن است بخواهید عادات لپ تاپ خود را تغییر دهید.

یک پروژه تحقیقاتی کوچک در دانشگاه ایالتی نیویورک نشان می دهد که گرمای لپ تاپ شما می تواند دمای اسکروتوم شما را تا ۲.۸ درجه بالا ببرد. این ممکن است کوچک و بی اهمیت به نظر برسد ، اما اگر این واقعیت را در نظر بگیرید که بین دمای بیضه و ناباروری ارتباط مستقیمی وجود دارد ، می توانید ببینید که چگونه ممکن است این مسئله مشکل ساز باشد.

لپ تاپ را برای جلوگیری از ناباروری از بین پاهای خود دور نگه دارید

تیم تحقیقاتی SUNY ، با شناختن این ارتباط احتمالی بین افزایش درجه حرارت اسکروتوم و ناباروری مردان ، آزمایش و بررسی کرد که آیا لپ تاپ ها تأثیر قابل توجهی در عملکرد و کیفیت اسپرم دارند. علاوه بر این ، آنها به دنبال راه حل هایی برای کسانی بودند که دوست دارند با رایانه در اطراف خود کار کنند. در پایان ، آنها دریافتند که لپ تاپ ها ، در واقع ، دمای سطح پایین بدن را بالا می برند . آنها همچنین به این نتیجه رسیدند که پدهای لپ تاپ ، از این سطح و میزان دما محافظت نمی کنند ، اما جستجوی موقعیت های جایگزین برای نشستن (مانند نشستن با فاصله ای بین پاها از همدیگر) یا محدود کردن طول زمان استفاده از لپ تاپ شما می تواند مؤثر باشد.

اگر با ناباروری دست و پنجه نرم کرده اید ، ممکن است این تحقیق برای شما مورد توجه واقع شود. به مردانی كه كیفیت اسپرم آنها پایین است ، اغلب گفته می شود كه با پوشیدن شلوار گشاد و جلوگیری از حمام گرم ، دمای کیسه بیضه خود را خنك كنند. در نتیجه ، تیم تحقیق به سرپرستی شینکین گفته است که استفاده از لپ تاپ سنگین طی چند سال “ممکن است باعث تغییراتی برگشت ناپذیر یا جزئی برگشت ناپذیر در عملکرد تولید مثل مرد شود.”

دوباره ، این آخرین حرف در مورد ارتباط احتمالی استفاده از لپ تاپ و ناباروری مردان نیست. استیون جی سانداهایمر ، متخصص باروری ، دانشگاه پنسیلوانیا به نتایج آقای شینکین با رد این مسائل واکنش نشان داد و اصرار داشت که “مشخص نیست که این [اثر گرم شدن] از نظر بالینی دارای اهمیت است.” و بنابراین بدیهی است که قبل از اینکه به یقین بدانیم چنین ارتباطی وجود دارد ، تحقیقات بیشتری لازم است.

مراحلی برای حفظ باروری

اگر با مفهوم این موضوع ، موافق نیستید ، در نظر گرفتن هر چیزی که می تواند تأثیر منفی بر عملکرد اسپرم داشته باشد ، مفید خواهد بود. محدود کردن مدت زمان استفاده از لپ تاپ در دامان شما آسان است. علاوه بر این ، اگر شما و شریک زندگی تان نگرانی های واقعی در مورد ناباروری دارید ، مطمئن باشید که هر دو شما تحت آزمایش هایی قرار بگیرید که برای مشخص کردن مشکل لازم است. شما و شریک زندگی خود نیاز به آزمایشات خون خواهید داشت.

پزشک شریک زندگی شما ممکن است توصیه کند که سونوگرافی و هیستروسالپنگوگرام (HSG) دریافت کند.

در مورد شما ، علاوه بر آزمایشات خون ، به تجزیه و تحلیل مایع منی نیز نیاز دارید. حتماً یک متخصص ارولوژی را پیدا کنید که پاسخگو باشد ، و همچنین در زمینه تهیه یک برنامه عملی و همکاری با شما برای مقابله با هر مشکلی که پیدا می کند ، پیشگام باشید.

در پایان ، ناباروری می تواند به دلیل تعداد زیادی موارد ایجاد شود و همه آنها به راحتی قابل تشخیص نیستند. قبل از هرگونه پیش فرض درباره آنچه ممکن است یا نتواند باعث مشکلات شما شود ، درباره ناباروری مردان بیشتر بخوانید.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

Urology Karami

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *