منوی دسته بندی
پیشگیری از سنگ کلیه با ماء الشعیر

پیشگیری از سنگ کلیه با ماء الشعیر

پیشگیری از سنگ کلیه با ماء الشعیر

از ماء الشعیر باید بیشتر بدانیم

ماء الشعیر از جوانه جو تهیه می شود .
به جوانه جو مالت می‌گویند که در مرحله جوانه‌زنی، به دلیل عملکرد آنزیم‌های مختلف موجود در جو، مواد مغذی بسیاری در آن تشکیل و یا افزایش پیدا می کنند از قبیل ویتامین‌های گروه B و اسیدهای آمینه ضروری.

برای تولید ماء الشعیر ،ابتدا جوانه جو ( مالت) را می‌جوشانند و به آن رازک و مواد خوراکی دیگر اضافه می کنند
.

رازک و خواص آن

یکی از مواد افزودنی در ماء الشعیر ، عصاره رازک می باشد که خواص طبی زیادی از قبیل دفع سنگ کلیه ، ادرار آور بودن ، ضدعفونی کننده دستگاه گوارش و دستگاه تنفس می باشد.
مزه تلخ ماء الشعیر ، مربوط به رازک می باشد.
رازک همچنین خاصیت آنتی‌بیوتیکی دارد که به پایداری ماء الشعیر کمک می‌کند.

ماء الشعیر علاوه بر رفع تشنگی ، بر روی کارکرد کلیه اثر بسیار خوبی دارد و از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری می کند و همچنین باعث رفع خستگی اعصاب می‌گردد.

آب جو حاوی انواع ویتامین های گروه B

این نوشیدنی حاوی انواع ویتامین های گروه B شامل B1، B2، B3، B6، اسید پانتوتنیک (B5)، بیوتین، اسید فولیک، B12 و ویتامین C می باشد که برای رشد مو و جلوگیری از ریزش آن می‌توانند مفید باشند.
این ویتامین‌ها محلول در آب می باشند و در سنتز واسطه های عصبی نقش موثری دارند که در رفع استرس و بسیاری از اختلالات عصبی دیگر می‌شوند.

ماء الشعیر حاوی ترکیباتی از قبیل ساکارز ، گلوکز ، مالتوز و ویتامین C، ویتامین‌های گروه B، اسیدهای آلی، انواع آمینواسیدها، املاح، اسید نوکلئیک و آب گازدار می باشد .

آب جو موثر در حل مشکلات روده و معده

عصاره مالت جو حاوی فیبرهای غذایی محلول می باشد که در رفع التهاب روده، یبوست ، فتق معده بسیار موثر است.
فیبرها اثرات زیادی در بدن دارند، از قبیل باعث تنظیم عملکرد روده، کاهش خطر بیماری‌های قلبی و بعضی انواع سرطان می گردند.

ماء الشعیر با دارا بودن ویتامین‌های گروه B و اسید آمینه برای پوست و مو بسیار مناسب است و خواص درمانی بسیاری برای خانم‌های باردار و شیرده دارد و تا حدودی در افزایش ضریب هوشی مؤثر است.

ماء الشعیر غنی از انواع فیتوکمیکال‌ها مانند فلاوونوئیدها، کاروتنوئیدها و آنتوسیانین‌ها می باشد که در بهبود عملکرد خون‌رسانی قلب و کاهش ابتلا به پرفشاری خون و سلامت کلیه‌ها ، محافظت از بدن در برابر بروز سرطان‌ها ، سکته‌های قلبی و مغزی بسیارموثر می باشد .

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

Urology Karami

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *