منوی دسته بندی
متخصص اختلالات جنسی مردان

متخصص اختلالات جنسی مردان

اختلال عملکرد جنسی مردان می تواند در هر سنی بروز کند ، اما به ویژه در مردان بالای ۴۰ سال شیوع دارد. همچنین این اختلال ، می تواند منجر به مسائل عاطفی مانند اعتماد به نفس پایین ، عدم اعتماد به نفس و افسردگی شود.

این اختلال ممکن است در نتیجه بیماری زمینه ای یا روحی ، بیماری قلبی عروقی ، فشار خون بالا یا اضطراب و مشکلات مربوط به غده پروستات باشد که در نتیجه بایستی به اورولوژیست یا متخصص اختلالات جنسی مردان مراجعه گردد .

مشکلات و اختلالات جنسی توسط بسیاری از مردان تجربه می شود و شامل موارد زیر است:

اختلال نعوظ

این مشکل به عنوان اختلال نعوظ (ED) یا ناتوانی جنسی شناخته می شود و شامل ناتوانی در نعوظ یا عدم توانایی برای حفظ رابطه جنسی کامل است. این می تواند مردان را در هر سنی تحت تأثیر قرار دهد اما در اواسط زندگی به بعد شیوع بیشتری می یابد. حدود ۵۰٪ از مردان بالای ۴۰ سال در گرفتن یا حفظ نعوظ مشکل دارند.

اختلال نعوظ به ویژه در مردان مبتلا به دیابت ، فشار خون بالا و بیماری عروق کرونر قلب و در افرادی که از نظر سرطان پروستات و سایر سرطان های لگن تحت درمان هستند ، معمول است. همچنین با استفاده از داروهای تجویزی مختلف همراه است.

مردان اغلب تأثیر عوامل روحی و روانی را دست کم می گیرند. اختلال نعوظ بطور مکرر اعتماد به نفس و عزت نفس مرد را تضعیف می کند.

انزال زودرس

انزال زودرس ناتوانی مرد در به تاخیر انداختن ارگاسم و انزال است به طوری که مرد و شریک زندگی اش نمی توانند از یک تجربه جنسی رضایت بخش برخوردار شوند.

نگرانی در مورد انزال زودرس (PE) توسط حدود ۳۰٪ از مردان گزارش شده است. دو سوم آنها این مسئله را خیلی مشکل نمی دانند اما یک سوم دیگر می دانند که این مسئله به اندازه کافی در زندگی جنسی آنها تأثیر دارد تا بتوانند از مشاوره یا درمان حرفه ای استفاده کنند. این فقط مشکلی برای مردان جوان و بی تجربه از نظر جنسی نیست ، بلکه می تواند مردان مسن را که هیچ سابقه ای از مشکلات قبلی ندارند ، به ویژه کسانی که دارای اختلال نعوظ معمول هستند ، تحت تأثیر قرار دهد.

پایین بودن میل جنسی

حدود ۱۵٪ از مردان میل جنسی کمی دارند. این اغلب به دلیل سایر مسائل جنسی ، مانند اختلال نعوظ ، انزال زودرس یا مشکلات رابطه است. گاهی اوقات هیچ توضیح واضحی وجود ندارد. ارزیابی توسط یک متخصص ارولوژیست می تواند به شناسایی عوامل روانشناختی و پزشکی کمک کند که ممکن است در میل جنسی موثر باشد.

تاخیر در انزال

تاخیر در انزال برای مرد و شریک زندگی او مشکلی ناامیدکننده است. این مورد در حدود ۳٪ از مردان تجربه می شود و با چندین درمان دارویی تجویز شده و برخی از شرایط پزشکی و همچنین عوامل روانشناختی و رابطه ای همراه است.

درد جنسی و درد مزمن لگن

تا ۳۰٪ از مردان در برخی از دوران زندگی خود درد لگن ، پروستاتیت مزمن (التهاب غده پروستات) یا درد ناشی از انزال را تجربه می کنند.

این گاهی اوقات به عفونت یا التهاب مربوط می شود اما معمولاً غیرمرتبط است. ممکن است نوعی سندرم درد منطقه ای پیچیده مانند فیبرومیالژیا باشد. ارزیابی و رویکرد یکپارچه برای مدیریت درد توسط ما ممکن است به این وضعیت ناامید کننده و صعب العلاج کمک کند.